Vajinoplasti İstanbul

  Vajinoplasti İstanbul, vajinal kanaldaki dokuların onarılması ve vajinanın 5 ila 6 santimetre içerisine kadar daraltma işlemi uygulanması amacıyla yapılan genital estetik operasyonudur. Vajina, vulva üzerindeki vajinal açıklıktan ulaşılan ve bir kanalı andıran, önemli bir dişi üreme sistemi organıdır. Vajinayı meydana getiren dokular, vajinanın çeşitli biyolojik fonksiyonlarını ideal bir şekilde yerine getirmesine yardımcı olurlar. Mesela cinsel ilişkiler sırasında vajinal kaslar gevşer ve vajina ıslanarak penetrasyona hazır hale gelir. Aynı şekilde bu kas ve bağ dokular, doğum gibi olaylar sırasında da genişler ve doğumu mümkün kılarlar.

  Bununla birlikte penetrasyon veya doğum gibi olaylar son bulduktan sonra yeniden vajinanın eski halini almasını sağlarlar. Çünkü son derece esnek bir yapıya sahiptirler. Ancak bahsi geçen dokular, zorlu doğumlar ve ilerleyen yaş gibi faktörler nedeniyle zarar görebilir ve esnek yapılarını yitirebilirler. Buna bağlı olarak da vajinada kalıcı bir genişleme meydana gelebilir. Vajinoplasti ameliyatı, bu kalıcı genişlemenin giderilmesi ve vajinanın yeniden dar, toplu bir yapıya kavuşabilmesi için yapılır. Bu yüzden operasyon vajina daraltma ameliyatı ismiyle de bilinir. Yazımızın devamında ‘’Vajina daraltma ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’Vajinoplasti ameliyatı ne kadar sürer?’’, ‘’Vajinoplasti ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’ ve ‘’Vajinoplasti ameliyatı kalıcı mıdır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul vajinoplasti ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Vajinoplasti Nedir?

  Vajinoplasti, vajina kanalındaki fazla dokuların alınması, kalan dokuların onarılması ve vajinanın daraltılması amacıyla yapılan genital estetik ameliyatıdır. Vajinoplasti halk arasında vajina daraltma ameliyatı olarak da bilinir. Bu operasyon, tüm genital estetik operasyonları arasında en fazla tercih edilenidir. Vajina genişlemesi nedeniyle deneyimlenen şikayetler ve cinsel yaşamı ilgilendiren sorunlar, vajinoplasti ameliyatı ile ortadan kaldırılabilir. Cerrahi yöntemler ile gerçekleştirilen bu operasyon sayesinde vajinanın 5 ila 6 santimetre içerisine kadar daraltma yapılabilir.

  Vajinoplasti Neden Yapılır?

  Vajinal dokular, genellikle zorlu doğumlar, çoğul doğumlar ve ilerleyen yaş gibi etmenler sonucu yıpranırlar. Buna bağlı olarak da vajina genişler. Birey, vajina genişlemesi nedeniyle cinsel yaşamı ile ilgili sorunlar deneyimleyebilir. Bu sorunlar hem bireyin hem de partnerinin cinsellikten aldığı hazzı olumsuz etkileyebilir. Vajinoplasti ameliyatı vajinaya yeniden dar bir yapı kazandırarak bu gibi sorunların ortadan kaldırılmasını amaçlar.

  Vajinoplasti Kaç Yaşında Yapılır?

  Vajinoplasti ameliyatı 18 yaşını doldurmuş olan her bireye yapılabilir. Bununla birlikte vajina genişlemesi genellikle bir ila iki normal doğumun ardından, ortalama olarak 35’li yaşlardan sonra ortaya çıkar. Bu yüzden operasyon genellikle 35 yaşının üstündeki kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

  Vajinoplasti Ağrılı Mı?

  Vajinoplasti ameliyatı ağrılı değildir. Ameliyat öncesinde doktor, anestezi uzmanıyla birlikte ameliyat sırasında başvurulacak olan anestezi tekniğini seçer. Daha sonra ise bu anestezi uygulamasını, hastanın ihtiyaçlarına ve ameliyatın detaylarına özel olarak planlar. Böylece hasta ameliyat sırasında ağrı hissi duymaz, ameliyat sırasında yapılan işlemleri hissetmez. Ameliyat süreci hasta için son derece konforlu geçer.

  Vajinoplasti Kalıcı Mı?

  Vajinoplasti kalıcı bir operasyondur. Operasyon sırasında vajinada yer alan yıpranmış ve sarkmış olan dokular alınır. Bölgedeki dokular yeniden düzenlenerek vajinaya dar bir yapı kazandırılır. Böylece vajina, doğum gibi bir travmatik olay gerçekleşmediği sürece dar yapısını uzun yıllar boyunca korur.

  Vajinoplasti Ne Kadar Sürer?

  Vajinoplasti ameliyatı süresi, ameliyat sırasında yapılması planlanan işlemlere ve bu işlemlerin detaylarına göre değişiklik gösterebilir. Operasyon çoğu zaman 45 dakika ila 1 saat içerisinde tamamlanmış olur. Ancak bahsettiğimiz etmenlere göre ameliyatın bir miktar daha kısa veya daha uzun sürmesi mümkündür. Doktorunuz vajina daraltma ameliyatı süresi hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  Vajinoplasti Nasıl Yapılır?

  Vajinoplasti ameliyatı öncesinde, planlama aşamasında kararlaştırılan anestezi uygulaması gerçekleştirilir. Anestezinin türü lokal anestezi veya genel anestezi olabilir. Ancak çoğunlukla genel anestezi tercih edilir. Anestezinin etkileri başladıktan sonra vajinal kanalda yıpranma sonucu sarkan ve fazlalık yapan dokular alınır. Bölgedeki dokular özel dikiş uygulamaları ile yeniden düzenlenir ve vajinadaki genişleme giderilir.

  Vajinoplasti Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Vajinoplasti sonrasında hastalar birkaç saatlik dinlenme sürecinin ardından evlerine dönebilirler. Eğer operasyon genel anestezi ile yapılmışsa 1 gece kadar hastanede kalmaları da gerekebilir. İyileşme sürecinde hastaların dikkat etmesi gereken birkaç konu vardır. Bu konular şu şekilde sıralanabilir:

  • Birkaç gün boyunca duş alınmamalıdır.
  • Bölgenin temizliğine özen gösterilmelidir.
  • Ameliyat bölgesinin bakımı aksatılmamalıdır.
  • İlaçlar düzenli bir şekilde içilmelidir.
  • Denize, havuza veya kaplıcaya bir ay kadar girilmemelidir.

  Vajinoplasti ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde sıralanabilir.

  Vajinoplasti Sonrası Ne Zaman Cinsel İlişkiye Girilir?

  Vajinoplasti sonrası en az 1 ay boyunca cinsel ilişkiye girilmemelidir. Cinsel ilişki sırasında meydana gelen sürtünme, henüz iyileşmemiş olan vajinal dokuların zarar görmesine veya dikişlerin açılmasına neden olabilir. Bu da son derece istenmeyen bir durumdur. Bu yüzden bireylere 1 ay kadar cinsel ilişkiden uzak durmaları tavsiye edilir. Ancak elbette vajinal yolla olmayan, farklı cinsel aktiviteler gerçekleştirilebilir.

  İstanbul Vajinoplasti Fiyatları 2024

  İstanbul vajinoplasti fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button