Lazerle Labioplasti İstanbul

  Lazerle labioplasti İstanbul, iç vajinal dudakların özel lazer uygulamaları yardımıyla küçültülmesine ve şekillendirilmesine olanak sağlayan, yeni nesil bir genital estetik operasyonudur. İç vajinal dudaklar, büyük oranda deri dokusundan meydana gelirler. Deri dokusu ise zaman içerisinde çeşitli etmenler nedeniyle sarkabilir ve bölgedeki diğer dokular ile estetik açıdan olumsuz bir etkileşim kurabilir. İç vajinal dudakların sarkmasına neden olan etmenler arasında ilerleyen yaş, çeşitli cilt hastalıkları, kilo değişimleri, genital bölgeye uygulanan kozmetik ürünler, doğum ve hormonal değişimler yer alır.

  Bazı bireyler, kalıtımsal etmenlerin etkisiyle de görece daha sarkık, büyük veya geniş iç vajinal dudaklara sahip olabilirler. İç dudak sarkması günümüzde, kadınların genital bölgesinde en sık rastlanılan estetik sorunlardan biridir. Neyse ki günümüzde bu sorunu labioplasti ameliyatı ile ortadan kaldırmak mümkündür. Hatta gelişen teknoloji sayesinde lazerle labioplasti seçeneği, hastalara çok daha avantajlı bir operasyon fırsatı sunmaktadır. Bu operasyon hem ülkemizde hem de dünyada en çok tercih edilen genital estetiklerden biridir. Yazımızın devamında ‘’Lazerle labioplasti ne kadar sürer?’’, ‘’Lazerle iç dudak estetiği nasıl yapılır?’’, ‘’Lazerle iç dudak estetiği sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’ ve ‘’Lazerle labioplasti kalıcı mıdır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul lazerle labioplasti uygulaması hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Lazerle Labioplasti Nedir?

  Lazerle labioplasti, iç vajinal dudakların klasik cerrahi kesilere başvurulmadan, lazer teknolojisi yardımı ile düzenlenmesi için yapılan genital estetik operasyonudur. Bu operasyon yeni nesil genital estetik ameliyatlarının başında gelmektedir. Lazerle labioplasti ameliyatı sırasında iç vajinal dudaklardaki sarkmalar lazer ışınları yardımı ile ortadan kaldırılır. İlgili dokular, cerraha oldukça detaylı bir çalışma imkanı sunan özel araçlar yardımı ile düzenlenir. Böylece genital bölgedeki karmaşık görünüm ortadan kaldırılarak, çekici ve zarif bir vulva görünümü meydana getirilir.

  Lazerle Labioplasti Neden Yapılır?

  Lazerle labioplasti şu gibi amaçlarla yapılabilir:

  • İç vajinal dudakları küçültmek.
  • İç vajinal dudaklardaki sarkma sorununu gidermek.
  • İç vajinal dudakların vulvada bulunan klitoris şapkası ve benzer dokular ile uyumlu bir görünüm kazanmasını sağlamak.
  • Vulvadaki karmaşık ve kalabalık görüntüyü gidererek, bölgenin zarif bir görünüm kazanmasını sağlamak.

  Lazerle labioplasti operasyonu bu gibi nedenlerden yapılabilir.

  Lazerle Labioplasti Kaç Yaşında Yapılır?

  Lazerle labioplasti 18 yaşını dolduran herkese yapılabilir. Bu operasyon için genel olarak üç şart aranır. Bunlardan ilki bireyin reşit olması, ikincisi ameliyat bölgesinde aktif bir enfeksiyon bulunmaması, üçüncüsü ise ameliyat bölgesinde açık yara yer almıyor olmasıdır. Bu şartlar sağlanıyorsa ve bireyin genel sağlık durumu operasyon için uygunsa lazerle labioplasti işlemi gerçekleştirilebilir.

  Lazerle Labioplastinin Avantajları Nelerdir?

  Lazerle labioplastinin avantajları arasında şunlar yer alır:

  • İyileşme süreci çok daha konforludur.
  • İyileşme süreci daha hızlıdır. Hasta çok daha hızlı bir şekilde günlük yaşamına dönebilir, iş hayatına devam edebilir.
  • Cinsel ilişkiler, çok daha kısa süreliğine kısıtlanır.
  • Enfeksiyon riski daha düşüktür.
  • Kanama riski son derece azdır.
  • Ağrısız ve güvenli bir şekilde yapılır.

  Lazerle labioplasti ameliyatının avantajları bu şekilde sıralanabilir.

  Lazerle Labioplasti Ağrılı Mı?

  Lazerle labioplasti ameliyatı öncesinde hastanın genital bölgesine lokal anestezi işlemi uygulanır. Bu da hastanın ameliyat sırasında yapılan işlemleri hissetmesini önler, ağrı hissi duymasına engel olur. Yani lazerle labioplasti ameliyatı ağrısız bir şekilde yapılır.

  Lazerle Labioplasti Ne Kadar Sürer?

  Lazerle labioplasti süresi yaklaşık 30 ila 45 dakika kadardır. Bununla birlikte operasyonun süresinin kişiden kişiye değişebileceğini unutmamak gerekir. Doktorunuz operasyon öncesinde sizi lazerle iç dudak estetiği süresi hakkında detaylı olarak bilgilendirecektir.

  Lazerle Labioplasti Nasıl Yapılır?

  Lazerle labioplasti ameliyatının ilk aşamasında ameliyat hazırlıkları gerçekleştirilir ve lokal anestezi işlemi uygulanır. Sonra ise bölgedeki fazla dokular lazer yardımı ile herhangi bir kesici araç kullanılmadan alınır. İç vajinal dudaklar bölgenin estetik bütünlüğüne uygun olacakları şekilde düzenlenir ve operasyon başarıyla tamamlanır.

  Lazerle Labioplasti Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Lazerle labioplastiyi, klasik labioplastiye kıyasla daha avantajlı kılan en önemli nokta bu operasyonun iyileşme sürecinin daha konforlu olmasıdır. Hastalar genellikle 2 ila 3 gün içerisinde kademeli olarak günlük yaşamlarına dönebilecek kadar iyileşirler. Yine de doktorlarının önerdiği süre boyunca cinsel ilişkide bulunmamaları, havuza veya denize girmemeleri önemle tavsiye edilir.

  İstanbul Lazerle Labioplasti Fiyatları 2024

  İstanbul lazerle labioplasti fiyatları ve lazerle iç dudak estetiği fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button