Monsplasti İstanbul

  Monsplasti, pubis bölgesindeki estetik problemleri gidermek, alt karın ve genital bölge arasında estetik bir geçiş oluşturmak amacıyla yapılan genital estetik uygulamasıdır. Genital bölge ve çevresinden bahsederken; vulvayı, perine bölgesini, anüs bölgesini ve pubis olarak isimlendirilen bölgeyi kastederiz. Pubis bölgesi, alt karın ile vulva arasında kalan bölgeye verilen isimdir. Pubis bölgesi, tümseği andıran bir görünüme sahiptir. Bu tümseği andıran bölge, bireyin kilo değişimlerinden, geçirdiği hastalıklardan, yaşından ve benzer etmenlerden aktif olarak etkilenir. Bahsi geçen etmenlere bağlı olarak pubis bölgesinde zaman içerisinde yağ artışı görülebilir.

  Yağ artışı da tümseğin büyümesine, karın ile genital bölge arasındaki estetik hattın bozulmasına neden olabilir. Monsplasti estetiği, bu hattın yeniden belirgin ve çekici hale getirilmesi amacıyla yapılır. Halk arasında pubis estetiği olarak da bilinen bu operasyon, diğer genital estetik operasyonları ile birlikte yapılabilir. Yazımızın devamında ‘’Monsplasti ne kadar sürer?’’, ‘’Pubis estetiği nasıl yapılır?’’, ‘’Pubis estetiği sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’ ve ‘’Pubis estetiği ağrılı mıdır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul monsplasti ve pubis estetiği hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Monsplasti Nedir?

  Monsplasti, pubis tepeceğindeki fazla yağ dokularının alınması ve bölgenin zarif bir görünüm kazanması amacıyla gerçekleştirilen genital estetik oeprasyonudur. Monsplasti halk arasında pubis estetiği olarak da bilinir. Pubis tepeciği, kilo alımından aktif olarak etkilenir. Çünkü bu bölge, özellikle de bazı kadınlarda bölgesel yağ birikimi için son derece müsait bir yapıya sahiptir. Pubis tepeceğinde biriken yağ dokuları, bölgenin kabarık ve büyük bir görünüm kazanmasına neden olabilir. Buna bağlı olarak ise alt karın ile genital bölge arasındaki zarif, estetik geçiş bozulur. Bu da her iki bölgenin de estetik görünümüne zarar verir. Monsplasti sayesinde bu sorun ortadan kaldırılabilmektedir.

  Pubis Estetiği Nedir?

  Pubis estetiği, pubis bölgesindeki yağ dokusunun yeniden düzenlenmesi, bölgedeki fazla deri dokusunun alınması ve bölgedeki estetik problemlerin giderilmesi amacıyla yapılan operasyondur. Pubis estetiğinin detayları, bireyin karın ve genital bölge görünümüne özel olarak belirlenir. Böylece hedef bölgede, bireyin beden karakteristiğine ve genel estetik ölçütlere uygun, çekici bir görünüm oluşturulur.

  Monsplasti Neden Yapılır?

  Mons pubis bölgesi, genital bölgenin genel görünümü için oldukça önemlidir. Bu bölgede, ilerleyen yaşa, kilo alımına ve gebelik gibi durumlara bağlı olarak kalınlaşma, sarkma ve tümsekleşme meydana gelebilir. Bu da bölgenin görünümünü olumsuz etkiler. Monsplasti operasyonu, bu gibi sorunları ortadan kaldırmak amacıyla yapılır. Monsplasti ameliyatı sayesinde bölgedeki fazla yağ ve deri dokusu cerrahi işlemler ile bölgeden alınabilir. Genital bölgeye çok daha çekici, genç ve zarif bir görünüm kazandırılabilir.

  Monsplasti Kaç Yaşında Yapılır?

  Monsplasti 18 yaşından itibaren her kadına uygulanabilen bir operasyondur. Bu operasyon özellikle de yakın zamanda ciddi miktarda kilo değişimi yaşamış, doğum yapmış veya kilo almış kadınlar tarafından tercih edilir. Bazı bireylerin mons pubis bölgesindeki sarkma ve tümsekleşme, kilodan bağımsız olarak genetik etmenlerin etkisiyle de ortaya çıkabilir. Bu yüzden bazı kadınlar, bahsettiğimiz etmenler olmasa bile monsplastiye başvurabilirler.

  Monsplasti Kalıcı Mı?

  Monsplasti ile elde edilen kazanımların önemli bir kısmı, bölgede ciddi bir travmatik olay gerçekleşmediği sürece kalıcılık gösterir. Bununla birlikte bireyin fazla miktarda kilo almasıyla birlikte mons pubis bölgesinde, eskisi kadar olmasa bile bir miktar kalınlaşma meydana gelebilir.

  Monsplasti Ağrılı Mı?

  Monsplasti operasyonu, ameliyat öncesinde hastaya uygulanan anestezi işlemi sayesinde tamamen ağrısız bir şekilde yapılır. Yani hastalar ameliyat sırasında ağrı veya rahatsızlık hissi duymazlar.

  Monsplasti Ne Kadar Sürer?

  Monsplasti süresi genellikle 30 ila 60 dakika kadardır. Bununla birlikte operasyon bazen bir miktar uzayabilir. Doktorunuz pubis estetiği süresi hakkında sizi, ameliyat öncesinde detaylı olarak bilgilendirecektir.

  Monsplasti Nasıl Yapılır?

  Monsplasti operasyonu öncesinde hastanın pubis bölgesine lokal anestezi işlemi yapılır. Daha sonra ise bölgedeki fazla yağ ve deri dokuları, özel cerrahi teknikler ile çıkarılır. Kalan dokular, bölgenin zarif ve genital bölgenin geri kalanı ile uyumlu bir görünüme sahip olabilmesi için yeniden düzenlenir. Böylece ameliyat başarıyla tamamlanır.

  Monsplasti Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Monsplasti yaptıran kadınlar genellikle aynı gün taburcu edilirler. 3 ila 7 günlük bir iyileşme sürecinin ardından günlük yaşamlarına dönebilirler. Yine iyileşme süreci tamamlanana kadar doktorun reçete ettiği ilaçları düzenli olarak kullanmaları ve genital bölgelerinin temizliğine dikkat etmeleri gerekir.

  İstanbul Monsplasti Fiyatları 2024

  İstanbul monsplasti fiyatları ve pubis estetiği fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button