Vajina Dış Dudak Dolgusu ve Yağ Enjeksiyonu İstanbul

  Vajina dış dudak dolgusu ve yağ enjeksiyonu İstanbul, dış dudaklardaki hacim kaybını gidermek için yapılan uygulamalardır. Bu uygulamalar, aynı amaçla yapılıyor olsalar da farklı işlemler içerebilirler. Her ikisi de bölgedeki estetik sorunların giderilmesinde son derece etkilidirler. Yazımızın devamında ‘’Vajina dış dudak dolgusu nasıl yapılır?’’, ‘’Dış vajinal dudak dolgusu ne kadar sürer?’’, ‘’Dış vajinal dudağa yağ enjeksiyonu nasıl yapılır?’’ ve ‘’Dış vajinal dudağa yağ enjeksiyonu ne kadar sürer?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul vajina dış dudak dolgusu ve yağ enjeksiyonu hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Vajina Dış Dudak Dolgusu Nedir?

  Vajina dış dudak dolgusu, hyalüronik asit adı verilen ve doğal olarak vücutta bulunan madde ile yapılan ameliyatsız genital estetik uygulamasıdır. Bu uygulama sırasında dış vajinal dudaklara müdahale edilir. Hyalüronik asit sayesinde bu dış dudaklardaki sarkmalar ve hacim kaybı giderilir. Böylece bölgede ilerleyen yaşa ve kilo değişimlerine bağlı gelişen estetik sorunlar giderilmiş olur. Vajina dış dudak dolgusunun etkileri 9 ila 12 ay kadar kalıcılık gösterir. Sonrasında ise hyalüronik asidin metabolize edilmesi ile birlikte bu etkiler kaybolur. İsteyen bireyler uygulamayı tekrarlatabilir ve bu etkileri yeniden kazanabilirler.

  Vajina Dış Dudak Dolgusu Neden Yapılır?

  Vajina dış dudak dolgusu şu gibi amaçlarla yapılabilir:

  • Dış vajinal dudaklardaki çökmeleri gidermek.
  • Genital bölgeye estetik bir boyut kazandırmak.
  • Dış vajinal dudakları dolgunlaştırmak ve genç bir görünüm kazanmalarını sağlamak.
  • Dış vajinal dudaklardaki sarkmaları gidermek.
  • Genital bölge dokularının birbirleriyle uyumlu bir görünüme kavuşmasını ve bölgenin genel estetik bütünlüğünü desteklemelerini sağlamak.

  Vajina dış dudak dolgusu bu gibi amaçlarla yapılabilmektedir.

  Vajina Dış Dudak Dolgusu Ne Kadar Sürer?

  Vajina dış dudak dolgusu 15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır. Bu uygulama yağ enjeksiyonu işleminden daha kısa sürer. Çünkü herhangi bir liposuction işlemi gerçekleştirilmeden yapılır.

  Vajina Dış Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

  Vajina dış dudak dolgusu, hyalüronik asit enjeksiyonları ile yapılır. Bu uygulamanın ilk aşamasında hazırlık işlemleri gerçekleştirilir. Bu işlemler kapsamında hedef bölge temizlenir ve bölgeye lokal anestezi kremi sürülür. İkinci aşamada ise hazırlanan hyalüronik asit dolgusu özel enjeksiyon teknikleri kullanılarak dış vajinal dudaklara enjekte edilir. Böylece uygulama başarıyla tamamlanmış olur. Hastalar uygulamadan hemen sonra günlük yaşamlarına dönebilirler. Bununla birlikte bir süre rahat iç çamaşırları giymeleri tavsiye edilir. Bölgede uygulama sonrası gelişen hafif kızarıklıklar ve şişlikler, uygulamadan yaklaşık 1 ila 2 gün sonra tamamen geçecektir.

  Vajina Dış Dudak Yağ Enjeksiyonu Nedir?

  Vajina dış dudak yağ enjeksiyonu, vücudun farklı bir bölgesinden alınan yağ dokularının dış vajinal dudaklara aktarılması ile yapılan, özel bir dolgu işlemidir. Vajina dış dudak yağ enjeksiyonu ile bölgeye aktarılan yağ dokuları, hyalüronik asit dolgularına kıyasla daha uzun süre kalıcılık gösterirler. Böylece bölgede uygulama sayesinde elde edilen estetik görünüm uzun süre boyunca korunabilir. Bu işlem gerektiğinde tekrarlanabilmektedir.

  Vajina Dış Dudak Yağ Enjeksiyonu Neden Yapılır?

  Vajina dış dudak yağ enjeksiyonu, dış vajinal dudakları şekillendirmek ve bu bölgede doku erimesine bağlı gelişen çökmeleri ortadan kaldırmak için yapılır. Vajina dış dudak yağ enjeksiyonu sayesinde genital bölgenin genç, çekici ve zarif bir görünüme kavuşması sağlanabilir.

  Vajina Dış Dudak Yağ Enjeksiyonu Ne Kadar Sürer?

  Vajina dış dudak yağ enjeksiyonu genellikle 30 dakika içerisinde tamamlanır. Bu uygulama sırasında küçük kapsamlı bir liposuction işlemi gerçekleştirilmektedir. Dolayısıyla uygulama, hyalüronik asit ile yapılan dolgu uygulamalarından bir miktar daha uzun sürmektedir. Doktorunuz konu hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  Vajina Dış Dudak Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

  Vajina dış dudak yağ enjeksiyonu, hyalüronik asit dolgusunda yer almayan birtakım ek prosedürler içerir. Bu uygulama kapsamında ilk olarak, bireyin karın veya kalça gibi yağ dokusu açısından zengin bir bölgesinden yağ dokusu alınır. Bu uygulama küçük kapsamlı bir liposuction işlemiyle gerçekleştirilir. Daha sonra ise alınan yağ dokusu özel birtakım işlemlerden geçer ve yağ enjeksiyonuna hazır hale getirilir.

  Uygulamanın ikinci aşamasında dış vajinal dudaklara topikal anestezi kremi sürülür ve kremin etkileri başladıktan sonra bölgeye yağ enjeksiyonu yapılır. İşlemden sonra hastalar evlerine dönebilirler. Ancak bir ile iki gün boyunca duş almamaları önerilir.

  İstanbul Vajina Dış Dudak Dolgusu ve Yağ Enjeksiyonu Fiyatları 2024

  İstanbul vajina dış dudak dolgusu ve yağ enjeksiyonu fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button