Perinoplasti İstanbul

  Perinoplasti İstanbul, perine bölgesinde doğuma bağlı meydana gelen estetik sorunları ve yıpranmayı gidermek, bu bölgedeki izlerin giderilmesini sağlamak amacıyla yapılan genital estetik operasyonudur. Perine bölgesi, anüs ile vajina arasında kalan bölge olarak tanımlanabilir. Bu bölge hem vajinayı hem de anüsü ilgilendiren problemlerden aktif bir şekilde zarar görür. Bazı kadınlara, normal doğum sırasında perine kesisi uygulanabilir. Bunun nedeni, doğumda vajinanın kontrolsüz bir şekilde zarar görmesini engellemektir. Özellikle de doğumu gerçekleştirilen bebek iri ise veya anne adayı anatomik olarak doğum sırasında zorlanıyorsa perine bölgesine kesi uygulanması gerekebilir. Aksi takdirde vajina kontrolsüz bir şekilde zarar görür ve bebeğin sağlık durumu da bundan olumsuz etkilenebilir.

  Doğum sonrasında perine bölgesine atılan kesi, özel dikiş uygulamaları ile kapatılır. Bununla birlikte bazı bireylerin perine bölgeleri, doğumdan sonra gerektiği gibi iyileşemeyebilir. Bölgede meydana gelen skar dokusu hem anüs hem de vajina bölgesinin estetik görünümünü olumsuz etkileyebilir. Bu da bireyin özgüvenine zarar verebilir. Perinoplasti veya perine estetiği, bu gibi sorunların giderilmesi ve bölgenin estetik bütünlüğünün yeniden sağlanması için yapılır. Yazımızın devamında ‘’Perinoplasti ne kadar sürer?’’, ‘’Perinoplasti nasıl yapılır?’’, ‘’Perine estetiği sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’ ve ‘’Perine estetiği ağrılı mıdır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul perinoplasti ve perine estetiği hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Perinoplasti Nedir?

  Perinoplasti, perine bölgesindeki dikiş izlerini, yıpranmayı ve benzer estetik sorunları gidermek için yapılan genital estetik operasyonudur. Bu operasyon jinekoloji hekimleri tarafından gerçekleştirilir ve operasyonun detayları tamamen hastanın taleplerine ve ihtiyaçlarına göre belirlenir. Perinoplasti estetiği sayesinde bölgedeki deri dokusu yeniden düzenlenir, perine bölgesinin genital bölgenin geri kalanı ile sağlıklı ve estetik açıdan zengin bir ilişki kurması sağlanır. Perinoplasti ameliyatı tek başına yapılabildiği gibi barbie vajina estetiği gibi operasyonlar kapsamında, farklı genital estetik uygulamaları ile birlikte de yapılabilir.

  Perinoplasti Neden Yapılır?

  Perinoplasti şu gibi amaçlarla yapılabilir:

  • Perine bölgesindeki yara ve dikiş izini ortadan kaldırarak, bölgenin pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlamak.
  • Perine bölgesindeki yıpranmayı gidermek, bölgenin çekici ve genç bir görünüm kazanmasını sağlamak.
  • Perine bölgesinin vajina ve anüs gibi bölgeler ile olan ilişkisini düzenlemek. Böylece genital bölgenin estetik bütünlüğünü iyileştirmek.

  Perinoplasti ameliyatı bahsi geçen amaçlar doğrultusunda yapılabilir. Ancak elbette birey, bu operasyonu bahsettiklerimizden farklı veya kişisel bir nedenden de tercih edebilir.

  Perinoplasti Kimlere Yapılır?

  Perinoplasti 18 yaşını doldurmuş olan her bireye yapılabilir. Bununla birlikte bu operasyon genellikle normal doğum yapmış olan ve/veya doğum sırasında perine bölgesine epizyotomi kesisi uygulanmış olan bireylere yapılır. Perinoplasti yaptırmak isteyen bireylerin genital bölgelerinde herhangi bir açık yara veya enfeksiyon bulunmamalıdır. Eğer böyle bir durum söz konusu ise bahsi geçen sorunlar giderildikten sonra ameliyat yapılabilir. Aynı şekilde birey yeni doğum yapmışsa da operasyon için bir süre beklenmesi gerekebilir.

  Perinoplasti Kalıcı Mı?

  Perinoplasti, etkileri kalıcı olan bir cerrahi operasyondur. Cerrahi işlemler ile yapılan genital estetikler, dolgu uygulamaları gibi ameliyatsız işlemlere kıyasla çok daha uzun bir kalıcılık sunarlar. Bu yüzden de kalıcılık beklentisi olan bireyler tarafından genellikle daha sık tercih edilirler.

  Perinoplasti Ağrılı Mı?

  Perinoplasti ağrılı bir operasyon değildir. Perine estetiği öncesinde anestezi uzmanı ve ameliyatı gerçekleştirecek olan cerrah kapsamlı bir görüşme gerçekleştirir. Bu görüşmenin konusu, ameliyat sırasında başvurulacak olan anestezi tekniğidir. Perine ameliyatı sırasında genellikle lokal anesteziye başvurulur ancak genel anestezi de tercih edilebilir. Lokal anestezinin detayları, tamamen hasta için özel olarak planlanan ameliyat detaylarına göre kararlaştırılır. Böylece hasta ameliyat sırasında ağrı ve rahatsızlık hissi duymaz, işlemleri hissetmez. 

  Perinoplasti Ne Kadar Sürer?

  Perinoplastinin süresi, perine bölgesindeki estetik sorunların kapsamına göre değişiklik gösterebilir. Operasyon genellikle 1 saat içerisinde tamamlanmış olur. Bununla birlikte bazen işlemler 2 saate kadar uzayabilir. Doktorunuz perine estetiğinin süresi ve benzer konular hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  Perinoplasti Nasıl Yapılır?

  Perinoplasti ameliyatı sırasında ilk olarak anestezi işlemi gerçekleştirilir. Sonra ise vajinanın arka duvarına şekil itibari ile V harfini andıran bir kesi uygulanır. Bu kesi yolu ile bölgedeki dokular yeniden düzenlenir, skar dokusu çıkarılır ve bölgenin pürüzsüz bir görünüme kavuşması sağlanır. Ameliyat sırasında, özel estetik dikiş işlemleri tercih edilir.

  Perinoplasti Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Perinoplasti sonrasında hastanın 6 saat kadar hastanede kalması ve dinlenmesi gerekir. Bununla birlikte eğer ameliyat genel anestezi ile yapılmışsa gecenin hastanede geçirilmesi de gerekebilir. Taburcu işlemleri tamamlanan bireyler evlerine dönebilirler. Bu süreçte genital bölgelerinin bakımına ve temizliğine özen göstermelidirler. Reçete edilen ilaçları düzenli olarak kullanmalıdırlar ve bir süre denize veya havuza girmemelidirler.

  İstanbul Perinoplasti Fiyatları 2024

  İstanbul perinoplasti fiyatları ve perine estetiği fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button