Lazerle Vajina Daraltma İstanbul

  İstanbul lazerle vajina daraltma, vajinal dokulardaki yıpranmanın giderilmesi ve vajinanın, 15 santimetre içerisine kadar daraltma işlemi uygulanması amacıyla yapılan lazer tedavisidir. Vajinal dokular, genellikle ergenlik döneminin sonuna kadar gelişim gösterirler. Bu süreçte vajinal dokuların maruz kaldığı yıpranma, vücudun kendi iyileşme mekanizmaları yardımıyla büyük oranda giderilir. Bununla birlikte ilerleyen yaş ile birlikte vücut, bu hasarı gidermekte zorlanır. Gebelik ve doğum gibi süreçler, hormonal değişimler, geçirilen operasyonlar ve çeşitli travmatik olaylar nedeniyle meydana gelen yıpranma vajinal dokularda birikir.

  Buna bağlı olarak da vajinal dokular esnekliklerini yitirirler ve vajina genişlemesi meydana gelir. Vajina genişlemesi, kadınların cinsel yaşamlarını ve günlük hayatlarını olumsuz etkileyen ciddi bir problemdir. Bireyler vajina genişlemesine bağlı olarak cinsel ilişkiler sırasında hissizlik, vajinal kuruluk, cinsel ilişkilere karşı isteksizlik ve cinsel doyuma ulaşmakta güçlük gibi sorunlar yaşayabilirler. Neyse ki günümüzde bu sorunları lazerle vajina daraltma tedavisi ile gidermek mümkündür. Yazımızın devamında ‘’Lazerle vajina daraltma ne kadar sürer?’’, ‘’Lazerle vajina daraltma nasıl yapılır?’’, ‘’Lazerle vajina daraltmanın avantajları nelerdir?’’ ve ‘’Lazerle vajina daraltma kaç seans sürer?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul lazerle vajina daraltma uygulaması hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Lazerle Vajina Daraltma Nedir?

  Lazerle vajina daraltma, vajinal kanal boyunca doku iyileşme mekanizmalarını aktifleştirmek ve bölgedeki dokuların gençleşerek sıkı bir yapı kazanmasını sağlamak amacıyla yapılan uygulamadır. Lazer uygulamaları, cerrahi operasyonların aksine herhangi bir kesi veya zorlu anestezi süreçleri içermezler. Bu yüzden de gün içerisinde sorunsuz bir şekilde yapılabilirler. Hastalar bu gibi işlemlerden sonra günün geri kalanına normal bir şekilde devam edebilirler. Vajinoplasti ameliyatı olarak bilinen cerrahi operasyon sırasında vajinanın 5 ila 6 santimetre içine kadar, vajinal kanal daraltılır. Lazerle vajina daraltmada ise bu miktar vajinal kanalın ilk 15 santimetresidir. 

  Lazerle Vajina Daraltma Neden Yapılır?

  Lazerle vajina daraltma şu gibi amaçlar doğrultusunda yapılabilir:

  • Vajinal kanalı meydana getiren dokuların sıkılaşmasını sağlamak ve böylece vajinadaki genişleme sorununu gidermek.
  • Vajinal dokuların yenilenmesine, gençleşmesine ve eski işlevselliklerini kazanmasına yardımcı olmak.
  • Vajinal dokulardaki elastin ve kolajen sentezini arttırarak, bölgedeki iyileşme sürecine destek olmak.
  • Vajinal kuruluk, cinsel isteksizlik ve vajinada hissizlik gibi sorunların giderilmesine yardımcı olmak.

  Lazerle vajina daraltma bu gibi amaçlarla yapılabilir.

  Lazerle Vajina Daraltma Kimlere Yapılabilir?

  Lazerle vajina daraltma için alt yaş sınırı 18’dir, yani reşit olan bireylere bu işlem yapılabilir. Bu uygulamanın herhangi bir üst yaş sınırı bulunmaz. Eğer vajinada açık bir yara veya aktif bir enfeksiyon yoksa lazerle vajina daraltma işlemi güvenli bir şekilde herkese yapılabilir.

  Lazerle Vajina Daraltmanın Avantajları Nelerdir?

  Lazerle vajina daraltmanın avantajları arasında şunlar bulunur:

  • Ameliyatsız olarak, yalnızca lazer ışınları kullanılarak yapılır.
  • Genel anestezi gibi zorlu ve komplikasyonlar içerebilen işlemlere gerek kalmaz.
  • Ağrısız bir uygulamadır.
  • Kısa sürede tamamlanan seanslar halinde yapılır.
  • Zorlu veya uzun süreli bir iyileşme süreci yoktur.
  • Seanslardan hemen sonra iş hayatına veya günlük yaşama devam edilebilir.
  • Ertesi gün cinsel ilişki kurmaya devam edilebilir.
  • Enfeksiyon riski son derece azdır.
  • Kanama riski yoktur.

  Lazerle vajina daraltmanın avantajları bu şekilde sıralanabilir.

  Lazerle Vajina Daraltma Ağrılı Mı?

  Lazerle vajina daraltma uygulaması sırasında ağrı hissedilmez, çünkü uygulama sırasında cerrahi veya girişimsel herhangi bir işlem gerçekleştirilmez. Dolayısıyla anesteziye de gerek duyulmaz. Yalnızca uygulama sırasında, vajina içerisinde hafif bir ısı artışı hissedilir.

  Lazerle Vajina Daraltma Kaç Seans Sürer?

  Lazerle vajina daraltma yaklaşık 1 ila 3 seans kadar sürer. Çoğu bireyde istenilen sonuçlar tek seansta alınmaktadır. Ancak bazen uygulamanın daha etkili olabilmesi için pekiştirme seansları gerekli olmaktadır. Doktorunuz ihtiyaçlarınıza ve taleplerinize göre seans sayınızı size özel olarak belirleyecektir.

  Lazerle Vajina Daraltma Ne Kadar Sürer?

  Lazerle vajina daraltma seansları genellikle 20 dakika kadar sürer. Seans süresi bazı durumlarda 30 dakikaya kadar çıkabilir.

  Lazerle Vajina Daraltma Nasıl Yapılır?

  Lazerle vajina daraltma uygulaması sırasında ilk olarak vajina duvarları özel bir araçla aralanır. Daha sonra ise üzerine kayganlaştırıcı jel sürülen lazer probu hastanın vajinal kanalına yerleştirilir. Lazer ışınlarının dozu belirlendikten sonra hastanın vajinasına lazer atışları yapılır ve böylece uygulama seansı başarıyla tamamlanmış olur.

  İstanbul Lazerle Vajina Daraltma Fiyatları 2024

  İstanbul lazerle vajina daraltma fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button