Vajina Beyazlatma İstanbul

  Vajina beyazlatma İstanbul, vulva ve anüs bölgesinde meydana gelen kararmaları gidermek, bahsi geçen bölgeye pembe ile beyaz tonlarında, doğal bir renk tonu kazandırmak için yapılan uygulamadır. Cilde renk veren pigmentin ismi melanindir. Melaninin ciltteki yoğunluğu, cildin ne kadar koyu renkli bir görünüme sahip olacağını belirlemektedir. Bazı bireylerin genital bölgelerindeki melanin yoğunluğu, doğal ve genetik olarak daha fazla olabilir. Bu da bölgenin görece daha kahverengi bir renk skalasına sahip olmasına neden olabilir. Bazı kişilerde ise bu kahverengilik ve kararma, sonradan cildin yıpranmasına bağlı olarak ortaya çıkmaktadır.

  Vajina kararması veya genital bölge kararması olarak bilinen bu durum, pek çok kadın tarafından tercih edilmeyen bir genital bölge görünümüne yol açmaktadır. Bu görünümden rahatsız olan bireyler vajina beyazlatma işlemine başvurulabilirler. Vajina beyazlatma veya genital beyazlatma olarak bilinen, genellikle lazer teknolojisinden yararlanılarak yapılan bu uygulama sayesinde birkaç seansta vajina bölgesindeki kararmayı tamamen gidermek mümkündür. Yazımızın devamında ‘’Vajina beyazlatma ne kadar sürer?’’, ‘’Vajina beyazlatma kaç seans sürer?’’, ‘’Vajina beyazlatma nasıl yapılır?’’ ve ‘’Vajina beyazlatma sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul vajina beyazlatma uygulaması hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Vajina Beyazlatma Nedir?

  Vajina beyazlatma, vulvanın ve anüsün çevresindeki deri dokusunu yenilemek; bu bölgelerdeki cilt kararmasını ortadan kaldırmak amacıyla yapılan ameliyatsız genital estetik uygulamasıdır. Vajina beyazlatma işlemi farklı tekniklerle yapılabilir. Ancak günümüzde genellikle lazerle vajina beyazlatma uygulaması tercih edilir. Çünkü bu yöntem, aynı amaçla yapılan diğer uygulamalara kıyasla daha etkili ve daha konforludur. Lazerle vajina beyazlatma işlemi sayesinde bahsetmiş olduğumuz bölgelerdeki melanin pigmentleri yok edilebilir. Böylece genital bölgedeki cilt dokusunun daha açık bir renk tonuna (pembe ila beyaz arasında) sahip olması sağlanabilir.

  Vajina Beyazlatma Neden Yapılır?

  Vajina beyazlatma, vajinadaki kararmayı gidermek için yapılır. Vajina kararması, genital bölgenin estetik görünümünü ciddi ölçüde etkiler. Anüs ve vulva arasında, ayrıca bu bölgelerin çevresinde bulunan deri dokusu; bahsi geçen bölgelerin estetik bütünlüğü için önemlidir. Bu bölgelerdeki deri dokusunu bir tuval gibi, vulva ve anüs bölgesini de tuvali dolduran resimler gibi düşünmek mümkündür. Eğer tuval ideal bir görünüme sahip değilse, resim ne kadar güzel olursa olsun bu güzellik yeterince fark edilemeyecektir. Vajina beyazlatma sayesinde ise bahsi geçen bölgedeki deri dokusunu ideal bir görünüme kavuşturmak mümkündür.

  Vajina Kararması Neden Olur?

  Vajina kararması şu gibi nedenlerden meydana gelebilir:

  • Genital bölgeye uygulanan kozmetik işlemler.
  • Epilasyon uygulamaları.
  • Genetik etmenler.
  • Güneş ışığı maruziyeti veya solaryum.
  • Hormon değişimleri.
  • Hormon içerikli ilaç kullanımı.
  • Gebelik ve doğum gibi süreçler.

  Bu gibi etmenler vajina kararmasına neden olabilir.

  Vajina Kararması Nasıl Geçer?

  Vajina kararması sorunu, lazerle vajina beyazlatma işlemi sayesinde tamamen ortadan kaldırılabilir. Bununla birlikte evde gerçekleştirilen uygulamalar veya kremler gibi kozmetik bakım malzemeleri; vajinal bölgedeki deri dokusunun rengini açmakta yeterli olmayabilirler.

  Vajina Kararması Önlenebilir Mi?

  Vajina kararması çeşitli noktalara dikkat edilerek bir miktar önlenebilir. Mesela vajina kararmasından korunmak isteyen bireylere vajinal bölgelerine önerilmeyen kozmetik ürünler sürmemeleri tavsiye edilir. Aynı şekilde bölgedeki deri dokusunu yıpratabilecek davranışlardan da kaçınmaları önerilir.

  Vajina Beyazlatma Ne Kadar Sürer?

  Lazerle vajina beyazlatma uygulaması genellikle 15 ila 20 dakika kadar sürer. Bununla birlikte lazerle vajina beyazlatma seanslarının süresi kişiden kişiye bir miktar değişiklik gösterebilir. Doktorunuz lazerle vajina beyazlatma süresi hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  Vajina Beyazlatma Kaç Seans?

  Vajina beyazlatma işlemi, seanslar halinde yapılan bir uygulamadır. Daha önce de bahsetmiş olduğumuz gibi bu seanslar genellikle 15 dakika kadar sürmektedir. Lazerle vajina beyazlatma uygulaması genelde 1 seans halinde yapılır. Ancak eğer bireyin genital bölgesindeki kararmanın şiddeti fazla ise seans sayısı 2’ye veya 3’e çıkabilir.

  Vajina Beyazlatma Nasıl Yapılır?

  Vajina beyazlatma işlemi son derece basittir. Bu işlemin ilk aşamasında uygulamanın hazırlıkları tamamlanır. Bölgeye lokal anestezi etkili, topikal anestezi kremi sürülür. Kremin etkisi başladıktan sonra ise bölgeye lazer atışı yapılarak ciltte bulunan pigmentler yani melaninler parçalanır. Bu da bölgedeki cilt dokusunun daha açık tonlarda bir renk dengesine kavuşmasını sağlar. Lazerle vajina beyazlatma sonrasında günlük yaşama dönülebilir.

  İstanbul Vajina Beyazlatma Fiyatları 2024

  İstanbul vajina beyazlatma fiyatları ve lazerle vajina beyazlatma ücreti, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button