Blog geri dön
Kızlık Zarı Dikimi Antalya

Vajina Daraltma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Vajina daraltma ameliyatının ilk adımında bölgedeki dokular ameliyata hazırlanır ve anestezi işlemi gerçekleştirilir. Daha sonra ise vajinal kanaldaki fazla dokular, cerrahi kesiler ile bölgeden alınırlar. Özel teknikler kullanılarak kalan dokuların düzenlenmesi gerçekleştirilir ve böylece vajinal kanal daraltılır. Daraltma işlemi vajinanın 6 santimetre kadar içine yapılabilir.

Vajina Daraltma Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Vajinoplasti olarak da bilinen vajina daraltma ameliyatı genellikle 45 dakika kadar sürer. Ancak genital estetik operasyonlarının detayları, bireye özel olarak planlanır. Bu yüzden eğer vajinal kanaldaki yıpranmanın miktarı fazla ise ve ek işlemler gerektiriyorsa ameliyatın süresi bir miktar uzayabilir. Yine de operasyon çoğu zaman 1 saatten önce tamamlanmış olur.

Vajina Daraltma Ameliyatı Ağrılı Mı?

Vajina daraltma ameliyatı sırasında hastanın ağrı hissetmesi mümkün değildir. Çünkü ameliyatın başlangıcından hastaya lokal veya genel anestezi uygulanır. Bu uygulamalar hastanın ağrı ve rahatsızlık hissi olmadan, ameliyat olmasına imkan sunarlar.

Vajina Daraltma Ameliyatı Riskli Mi?

Vajina daraltma ameliyatı, cerrahi işlemlerle yapıldığı için tüm cerrahi operasyonlar gibi bazı risklere sahiptir. Bu riskler arasında ameliyat sırasında kanama, ameliyat sonrası enfeksiyon gelişimi ve ameliyatla ilgili olmayan dokuların zarar görmesi yer alır. Bahsi geçen komplikasyonlar, ameliyat öncesi ve sonrası alınan önlemler ile neredeyse tamamen önlenebilir.

Vajina Daraltma Ameliyatı Kalıcı Mı?

Vajina daraltma ameliyatı ile elde edilen dar vajina yapısı, büyük oranda bireyin yaşamı boyunca korunur. Çünkü bu operasyon sırasında dokular, cerrahi işlemlerle düzenlenirler. Medikal uygulamaların aksine cerrahi işlemler, pek çok işlevsel ve estetik sorun için kalıcı çözüm yolu sunarlar. Ancak eğer operasyon sonrasında birey doğum yaparsa veya bölgede ciddi bir travmatik olay meydana gelirse vajinada yeniden bir miktar genişleme meydana gelebilir.

İstanbul Vajina Daraltma Ameliyatı Fiyatları 2023

İstanbul vajina daraltma ameliyatı fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Doktora Sorun!
Call Now Button