Klitoris Estetiği İstanbul

  Klitoris estetiği İstanbul, sarkık yapısı nedeniyle klitorisi perdeleyen ve vulvanın estetik görünümüne zarar veren klitoris şapkası isimli yapının düzenlenmesi için yapılan operasyondur. Klitoris, vulvada üretra isimli yapının hemen üst kısmında bulunur. Klitorisin bünyesinde milyonlarca sinir ucu ve özel kılcal damar yapıları bulunur. Erkeklerdeki penisin karşılığı olan klitoris, mastürbasyon veya cinsel aktiviteler sırasında uyarılarak bireyin cinsel haz almasını sağlayabilir. Klitorisin üzerinde ve çevresinde ise klitoris şapkası veya klitoris kılıfı olarak bilinen deri dokusu bulunur. Bunu da erkeklerdeki sünnet derisine benzetmek mümkündür.

  Bu deri dokusu, bazı kadınlarda ideal kabul edilenden çok daha sarkık ve büyük bir yapıya sahip olabilir. Dolayısıyla da klitorisi perdeleyerek uyarılmasını zorlaştırabilir. Bu da iki önemli olumsuz soruna yol açar. Bunlardan ilki işlevsel temellidir ve bireyin cinsel yaşamı ile ilgilidir. Klitoris şapkası ile perdelenen klitoris, cinsel ilişkiler sırasında yeterince uyarılamaz ve dolayısıyla da kadınlar orgazm olmakta güçlük çekebilir. Diğer olumsuz durum ise estetik temellidir. Klitoris şapkasının bölgede kaba ve karmaşık bir görünüme yol açmasıyla ortaya çıkmaktadır. Klitoris estetiği sayesinde bu iki temel sorunu da ortadan kaldırmak mümkündür. Yazımızın devamında ‘’Klitoris estetiği nasıl yapılır?’’, ‘’Klitoris estetiği ne kadar sürer?’’, ‘’Klitoris estetiği kalıcı mı?’’ ve ‘’Klitoris estetiğinin faydaları nelerdir?’’. İstanbul klitoris estetiği hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Klitoris Estetiği Nedir?

  Klirotis estetiği, klitoral kılıfı küçültmek ve klitoral kılıfın vulvanın geri kalanı ile olan estetik ilişkisini düzenlemek amacıyla yapılan operasyondur. Bu operasyon sayesinde vulvada zarif, çekici ve toplu bir görünüm meydana getirilebilir. Klitoris estetiği tıp dilinde hüdoplasti olarak adlandırılır ve genellikle labioplasti estetiği ile birlikte yapılır. Bununla birlikte tek başına yapılması da mümkündür. Aynı şekilde barbie vajina estetiği kapsamında diğer genital estetik operasyonları ile birlikte de yapılabilmektedir.

  Klitoris Estetiği Neden Yapılır?

  Klitoris estetiği şu gibi amaçlarla yapılır:

  • Klitorisi saran deri dokusunu küçültmek ve klitorisin cinsel ilişkiler sırasında daha kolay uyarılmasını sağlamak. Böylece bireyin cinsel ilişki sırasında daha fazla haz almasına ve orgazma ulaşmasına yardımcı olmak.
  • Vulvadaki, klitoris kılıfındaki sarkma yüzünden meydana gelen karmaşık görünümü gidermek.
  • Klitoris kılıfı ve iç vajinal dudaklar gibi dokular arasında estetik bir bütünlük kurmak.

  Klitoris estetiği bu gibi amaçlar doğrultusunda gerçekleştirilebilir. Bununla birlikte elbette bireyler ameliyatı farklı nedenlerden de talep edebilirler.

  Klitoris Estetiği Kimlere Yapılır?

  Klitoris estetiği 18 yaşını doldurmuş olan her bireye yapılır. Bununla birlikte bu operasyonu yaptırmak isteyen bireylerin genital bölgelerinde aktif bir enfeksiyon veya yara bulunmaması gerekir. Çünkü bahsi geçen etmenler ameliyatın başarısını ve bireyin sağlığını olumsuz etkileyebilirler. 

  Klitoris Estetiği Labioplastiyle Birlikte Yapılabilir Mi?

  Klitoris estetiği labioplasti ile birlikte yapılabilir. Çünkü klitoris estetiği sırasında müdahale edilen klitoris kılıfı ile labioplasti sırasında müdahale edilen iç vajinal dudaklar aynı bölgede bulunurlar. Birbirlerinin görünümü ile bağlantılıdırlar ve vulvanın görünümü için aynı derecede önem taşırlar. Tek bir ameliyat ile bu iki farklı dokuya müdahale etmek mümkündür. Hatta barbie vajina estetiği kapsamında klitoris estetiği ve labioplastiye ek olarak aynı ameliyatta farklı genital estetik operasyonları da gerçekleştirilebilir.

  Klitoris Estetiği Kalıcı Mı?

  Klitoris estetiği sırasında, klitoris kılıfını düzenlemek, küçültmek ve bölge ile uyumlu hale getirmek için cerrahi işlemlerden yararlanılır. Bu işlemler bölgedeki değişimlerin kalıcı olmasını sağlarlar. Dolgu işlemlerinde ve benzer uygulamalarda olduğu gibi elde edilen kazanımlar zamanla kaybedilmez. Bu yüzden cerrahi ile yapılan estetik operasyonları, ameliyatsız uygulamalara kıyasla kalıcılık açısından daha avantajlıdırlar.

  Klitoris Estetiği Ne Kadar Sürer?

  Klitoris estetiği görece küçük kapsamlı bir operasyondur. Bu yüzden genellikle 30 dakikadan kısa bir sürede tamamlanmış olur. Eğer klitoris estetiği iç dudak estetiği (labioplasti) ile birlikte yapılıyorsa operasyonun süresi 1 saate kadar uzayabilir. Doktorunuz her iki durumda da sizi operasyon öncesinde bu gibi konular hakkında bilgilendirecektir.

  Klitoris Estetiği Nasıl Yapılır?

  Klitoris estetiği genellikle lokal anestezi altında yapılır. Ancak farklı bir operasyonla birlikte yapılıyorsa ve hastanın genel sağlık durumu uygunsa genel anestezi ile de yapılabilir. Ameliyat sırasında cerrah, klitoris kılıfını cerrahi olarak küçültür ve şekillendirir. Böylece çevre dokularla sağlıklı ve estetik açıdan zengin bir ilişki kurması sağlanır.

  Klitoris Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Klitoris estetiği sonrasında hastalar ameliyattan birkaç saat sonra evlerine dönebilirler. Bu süreçte birkaç gün boyunca duş alınmamalıdır. Bölgenin kuru ve temiz kaldığından emin olunmalıdır. İlaçlar düzenli olarak kullanılmalı ve en az üç hafta boyunca denize veya havuza girilmemelidir. Aynı şekilde 3 hafta kadar cinsel ilişki de önerilmez. Hastalar ameliyattan yaklaşık 3 gün sonra günlük yaşamlarına kademeli olarak dönebilirler.

  İstanbul Klitoris Estetiği Fiyatları 2024

  İstanbul klitoris estetiği fiyatları ve hüdoplasti fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button