İdrar Kaçırma Ameliyatı İstanbul

  İdrar kaçırma ameliyatı İstanbul, idrar torbasının askılanması ve idrar kaçırma sorunun çözülmesi amacıyla yapılan operasyondur. Bu operasyon sırasında TOT gibi cerrahi tekniklere başvurulabilmektedir. İdrar kaçırma ameliyatı sayesinde pelvik bölgedeki dokuların ve organların ideal bir konuma sahip olması sağlanabilir, bu organlar bölgede ömür boyu kalıcı olan özel araçlarla desteklenebilir. Böylece idrar kaçırma sorunun tekrar etmesi önlenmiş olur. Yazımızın devamında ‘’İdrar kaçırma ameliyatı ne kadar sürer?’’, ‘’İdrar kaçırma ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’İdrar kaçırma ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’ ve ‘’İdrar kaçırma ameliyatı neden yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul idrar kaçırma ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  İdrar Kaçırma Ameliyatı Nedir?

  İdrar kaçırma ameliyatı, idrar kesesine ideal bir konum kazandırmak, üretrayı desteklemek ve idrar kaçırma sorununu ortadan kaldırmak için yapılan cerrahi operasyondur. Bu operasyon genellikle küçük kapsamlı cerrahi işlemlerle yapılır ancak idrar kaçırma sorununu gidermekte son derece etkilidir. İdrar kaçırma ameliyatı, kadın doğum uzmanları tarafından yapılır. Operasyonun hangi teknikle yapılacağı hastanın ihtiyaçlarına, şikayetlerinin şiddetine, idrar kaçırma sorunun nedenine ve hastanın taleplerine göre belirlenir.

  İdrar Kaçırma Ameliyatı Neden Yapılır?

  İdrar kaçırma ameliyatı, pelvik bölge organlarına ideal bir konum kazandırmak, bölgedeki dokuları onarmak ve idrar kaçırma sorununu gidermek amacıyla yapılır. Bu operasyon sırasında farklı cerrahi tekniklere başvurulabilir. Her birinin temel amacı, idrar kaçırma sorununu gidererek bireyin yaşam kalitesini arttırmak, bu soruna bağlı deneyimlediği şikayetlerden kurtulmasını sağlamaktır.

  İdrar Kaçırma Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?

  İdrar kaçırma ameliyatı, idrar kaçırma sorunu; medikal uygulamalar ile tedavi edilememiş olan bireylere uygulanır. İdrar kaçırma sorunun pek çok nedeni vardır. Bu nedenlerden bir kısmı nörolojik temellidir, bazıları psikolojik ve bazıları ise kronik hastalıklar nedeniyle ortaya çıkarlar. Bununla birlikte kadınlarda, pelvik bölgedeki yıpranma ve pelvik organ sarkması gibi nedenlerden de idrar kaçırma sorunu ortaya çıkabilir. Eğer bu gibi nedenlerden ortaya çıkan idrar kaçırma sorunu, farklı tedavi yaklaşımları ile giderilemezse idrar kaçırma ameliyatına başvurulur.

  İdrar Kaçırma Ameliyatı Ağrılı Mı?

  İdrar kaçırma ameliyatı sırasında hastanın ağrı hissi duyması imkansızdır. Çünkü bu operasyon öncesinde hastaya anestezi uygulanır. İdrar kaçırma ameliyatı sırasında tercih edilen anestezi uygulamasının türü lokal anestezi, genel anestezi veya spinal anestezi olabilir. Anestezi uygulamasının detayları, idrar kaçırma ameliyatını yapan cerrah ve anestezi uzmanı tarafından tamamen kişiye özel olarak planlanır.

  İdrar Kaçırma Ameliyatı Riskli Mi?

  İdrar kaçırma ameliyatı genel olarak tehlikeli bir cerrahi operasyon olarak kabul edilmez. Bu operasyon oldukça minimaldir. Bununla birlikte her cerrahi operasyonun belli başlı riskleri vardır. İdrar kaçırma ameliyatına bağlı olarak da bazı riskler gelişebilir. Bu riskler arasında kanama ve ameliyat sonrası enfeksiyon yer almaktadır.

  İdrar Kaçırma Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

  İdrar kaçırma ameliyatı süresi, ameliyat sırasında kullanılan tekniğe göre değişiklik gösterebilir. Bununla birlikte operasyon genelde 30 dakika içerisinde tamamlanmış olur. Bazen operasyonun bahsi geçen süreden bir miktar daha kısa veya uzun sürmesi mümkündür. Doktorunuz konu hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  İdrar Kaçırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  İdrar kaçırma ameliyatı TOT adı verilen özel bir cerrahi teknik ile yapılır. Tot ameliyatı genel veya lokal anestezi altında yapılabilir. Her iki anestezi tekniği de bireyin ağrı hissi duymasını önler. Anestezi işlemi tamamlandıktan sonra vajinanın ön duvarına görece küçük bir cerrahi kesi atılır. Daha sonra ise bu kesiden bölgeye meş adı verilen ve özel bir maddeden yapılan araç yerleştirilir. Daha sonra ise idrar kesesi askılanır. Bu araç üretrayı destekler ve idrar kaçırma sorunun giderilmesine yardımcı olur.

  İdrar Kaçırma Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  İdrar kaçırma ameliyatı sonrasında hastalar genellikle aynı gün evlerine dönebilirler. Evlerine dönen hastaların dinlenmeleri gerekir. Ağır işler yapmamalı ve doktorları tarafından reçete edilen ilaçları düzenli olarak kullanmalıdırlar. Aksi takdirde bölgede enfeksiyon gelişebilir ve bu da iyileşme sürecini ciddi şekilde olumsuz etkileyebilir. Bu yüzden ameliyat bölgesinin bakımı da aksatılmamalıdır.

  İstanbul İdrar Kaçırma Ameliyatı Fiyatları 2024

  İstanbul idrar kaçırma ameliyatı fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button