Genital Estetik İstanbul

  Genital estetik İstanbul, genital bölge dokularını ve organlarını ilgilendiren estetik veya işlevsel temelli problemleri gidermek, bölgenin çekici bir görünüm edinmesini sağlamak amacıyla yapılan operasyonlardır. Genital estetik operasyonlarını, operasyon bölgelerini baz olarak iki gruba ayırmak mümkündür. Bunlardan ilki iç genital bölgeyi ilgilendiren operasyonlardır. Bu operasyonlar arasında en çok tercih edileni vajinoplastidir ve vajinanın daraltılması amacıyla yapılmaktadır. İkincisi ise dış genital bölgeyi ilgilendiren operasyonlardır. Bu operasyonlar ise dış genital bölgedeki dokuların birbirleri ile uyumlu ve bölgenin genel estetik görünümünü güçlendiren bir yapı kazanmasını sağlamak için yapılmaktadır. Dış genital bölgeyi ilgilendiren operasyonlar arasında hüdoplasti, perinoplasti ve labioplasti gibi işlemler yer alır.

  Genital estetik operasyonlarına ek olarak, hem iç hem de dış genital bölge için yapılabilen ameliyatsız genital estetik uygulamaları da mevcuttur. Bunlar da genital bölgedeki görece hafif ölçekli problemleri gidermek, bölgedeki gençleşme ve yenilenme süreçlerini desteklemek, bireyin cinsel hayatındaki sorunları gidermek gibi amaçlarla yapılırlar. Yazımızın devamında ‘’Genital estetik ameliyatları ne kadar sürer?’’, ‘’Genital estetik ameliyatları nasıl yapılır?’’, ‘’Genital estetik ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’ ve ‘’Genital estetik sonrası ilk cinsel ilişki ne zaman olur?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul genital estetik operasyonları hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Genital Estetik Nedir?

  Genital estetik, cinsel organların ve genital bölgenin görünümünü değiştirmek, bu bölgedeki estetik ve işlevsel sorunları gidermek amacıyla yapılan uygulamadır. Bu uygulamalar cerrahi işlemler, özel dikiş uygulamaları ve hastanın ağrı hissetmesini önleyen anestezi işlemleri ile birlikte yapılırlar. En sık tercih edilen genital estetik operasyonları arasında şunlar yer almaktadır:

  • Vajinoplasti: Bu operasyon vajina içerisindeki dokuların onarılması ve vajinanın daraltılması amacıyla yapılır. Vajina daraltma ameliyatı olarak da bilinir.
  • Labipoplasti: Vulvada bulunan iç vajinal dudakların küçültülmesi ve şekillendirilmesi amacıyla yapılır. İç dudak estetiği olarak da bilinir.
  • Hüdoplasti: Klitoris üzerinde bulunan deri dokusunu küçültmek ve bölgenin toplu görünüm kazanmasını sağlamak için yapılır. Klitoris şapkası estetiği olarak da bilinir.
  • Perinoplasti: Vajina ve anüs arasında kalan perine bölgesindeki estetik problemleri gidermek için yapılır.
  • Monsplasti: Genital bölgedeki pubis isimli tümseğin küçültülmesi ve çekici bir görünüm kazanması için yapılır. Pubis estetiği olarak da bilinir.

  Genital estetik operasyonları bu şekilde sıralanabilmektedir.

  Genital Estetik Neden Yapılır?

  Genital estetik operasyonları, operasyonun türünden bağımsız olmak üzere tamamen kişiye özel olarak gerçekleştirilirler. Bu yüzden bu operasyonların yapılma amacı da hastaların taleplerine ve ihtiyaçlarına göre değişebilir. Genel olarak genital estetik ameliyatları, şu iki temel amaç doğrultusunda yapılır:

  • Genital bölgedeki dokuları onarmak ve işlevselliklerini arttırmak.
  • Genital bölgedeki dokuları yeniden düzenlemek, çekici bir görünüm edinmelerini sağlamak.

  Genital estetik bu gibi amaçlarla yapılabilir.

  Ameliyatsız Genital Estetik Nedir?

  Ameliyatsız genital estetik, uzun bir iyileşme süreci olmayan, cerrahisiz gerçekleştirilen ve istenildiğinde kolay bir şekilde tekrarlanabilen uygulamalardır. Ameliyatsız genital estetik uygulamaları genellikle genital bölgedeki minimal sorunları gidermek için tercih edilirler. Ameliyat gerektirmedikleri için yoğun bir çalışma hayatı olan ve iyileşme sürecine vakit ayırmak istemeyen bireyler tarafından sıkça tercih edilirler. Ameliyatsız genital estetik uygulamaları arasında vajina beyazlatma, dış dudak dolgusu, orgazm aşısı ve G noktası büyütme gibi özel işlemler yer almaktadır. Bu uygulamalar hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde yer alan ilgili içerikleri inceleyebilirsiniz.

  Genital Estetik Kalıcı Mı?

  Cerrahi içeren genital estetik operasyonları kalıcı sonuçlar verir. Elbette bu uygulamalardan sonra ameliyat bölgesinin bakımına özen gösterilmeli ve iyileşme sürecinin ardından bölgenin yıpranmasının önlenmesi gerekir. Aksi takdirde zaman içerisinde ameliyat ile elde edilen kazanımlar biraz da olsa kaybedilebilir. Ameliyatsız genital estetik uygulamaları ile elde edilen kazanımlar ise genellikle geçicidir. Ancak bu uygulamalar istenildiği zaman tekrarlanabilir.

  Genital Estetik Ağrılı Mı?

  Genital estetik operasyonları öncesinde doktor ve anestezi uzmanı, hastanın ameliyat sırasında ağrı hissetmesini önlemek amacıyla özel bir anestezi planlaması yapar. Bu planlama dahilinde, ameliyatın türüne ve kapsamına göre hastaya lokal veya genel anestezi yapılabilir. Böylece hasta ameliyat sırasında ağrı veya rahatsızlık hissi duymaz. Aynı şekilde ameliyatsız genital estetik uygulamaları öncesinde de hedef bölgeye topikal anestezi kremi uygulanarak ağrı hissi önlenebilir.

  Genital Estetik Ne Kadar Sürer?

  Genital estetik operasyonları, türlerine ve bireyin bu ameliyatlardan beklentilerine göre farklı sürelerde tamamlanabilir. Mesela vajinoplasti ameliyatı genelde 1 saat kadar sürer. Labioplasti 45 dakikada, hüdoplasti ise 30 dakikada tamamlanır. Bazen bu operasyonlar kombine şekilde de yapılabilir. Bu durumda operasyonların süresi uzayabilir.

  Genital Estetik Nasıl Yapılır?

  Genital estetik uygulamalarını genel olarak iki ayrı başlık altında değerlendirebiliriz. Bunlardan ilki ameliyatlı genital estetiklerdir. Bu operasyonlar sırasında genellikle lokal veya genel anestezi kullanılır. Genital bölgedeki sorunlar cerrahi işlemler ve estetik temelli dikiş uygulamaları ile giderilirler. 

  Diğeri ise ameliyatsız genital estetik uygulamalarıdır. Ameliyatsız genital estetik uygulamaları ise genellikle lazer teknolojisi veya basit enjeksiyon işlemleri ile yapılırlar. Herhangi bir girişimsel işlem içermezler.

  Genital Estetik Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Genital estetik sonrası iyileşme süreci kişiden kişiye değişebilir ancak genelde hastalar 3 ila 7 gün içerisinde günlük yaşamlarına dönebilirler. Genital estetik sonrasında yaklaşık 1 ay kadar cinsel ilişkide bulunulmaması gerekir. Bu süre ameliyatsız genital estetik uygulamalarında genellikle 1 gün ile sınırlıdır. Aynı şekilde ameliyatsız genital estetik yaptıran bireyler, uygulama tamamlandıktan hemen sonra günlük yaşamlarına dönebilirler.

  İstanbul Genital Estetik Fiyatları 2024

  İstanbul genital estetik fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button