Labioplasti İstanbul

  Labioplasti İstanbul, labia minor olarak isimlendirilen iç vajinal dudaklardaki sarkmayı gidermek için yapılan genital estetik operasyonudur. Halk arasında vajina olarak bilinen, dışarıdan görünen genital bölge tıp bilimi tarafından aslında vulva olarak isimlendirilir. Vajina, vücudun içerisinde yer alan bir organdır. Vulva ise dışarda yer alır. Vulvada iç vajinal dudaklar, dış vajinal dudaklar, klitoris, üretra ve vajinal açıklık bulunur. Bahsi geçen dokular, bir arada ve uyum içerisinde çalışarak hem görevlerini yerine getirirler hem de bölgenin çekici bir görünüme sahip olmasını sağlarlar. Bununla birlikte iç vajinal dudaklar olarak bilinen deri dokusunda meydana gelen sarkmalar, bölgenin karmaşık ve düzensiz bir görünüme sahip olmasına neden olabilir.

  Bu her ne kadar doğal olarak ortaya çıkabilen bir görüntü olsa da pek çok kadın vulvalarının daha toplu, genç ve çekici bir görünüme sahip olmasını istemektedir. Bu amaçla da çeşitli genital estetik uygulamalarına başvurabilmektedirler. Labioplasti veya iç dudak estetiği olarak bilinen operasyon tam olarak bu amaç doğrultusunda yapılmaktadır. Yazımızın devamında ‘’Labioplasti ameliyatı sonrası süreçler nasıldır?’’, ‘’İç dudak estetiği ne kadar sürer?’’, ‘’Labioplasti ameliyatı nasıl yapılır?’’ ve ‘’Labioplasti ameliyatı sırasında ağrı hissedilir mi?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. İstanbul labioplasti ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Labioplasti Nedir?

  Labioplasti, vulvanın görünümü için önemli olan iç vajinal dudakları toparlamak, bu dudaklardaki sarkmaları ve karmaşık görünümü gidermek için yapılan operasyondur. Bu operasyon halk arasında iç dudak estetiği ismiyle de bilinir. Labioplasti ameliyatı, cerrahi kesi ve dikiş işlemleri ile yapılır. Böylece ameliyat ile elde edilen kazanımlar uzun yıllar boyunca, zarar görmeden korunur. Labioplasti ameliyatı, vajinoplastiden sonra kadınların en sık tercih ettiği genital estetik operasyonudur. Bu operasyon hüdoplasti adı verilen ve klitorisin üst kısmındaki deri dokusunu küçültmek için yapılan ameliyat ile birlikte de yapılabilmektedir.

  İç Dudak Estetiği Nedir?

  İç dudak estetiği, labioplasti operasyonun bir diğer ismidir. İç dudakların küçültülmesi ve genital bölgenin estetik bir görünüm kazanması için yapılan bu operasyon, günümüzde en çok tercih edilen genital estetik operasyonları arasında bulunmaktadır.

  Labioplasti Neden Yapılır?

  İç dudak sarkması her yaştan kadının yaşayabileceği bir estetik problemdir. Normalde herhangi bir zararı olmayan sarkık iç dudaklar, görünüm itibari ile bazı kadınların hoşuna gitmeyebilir, özgüvenlerini düşürebilir ve hatta cinsellikten uzaklaşmalarına yol açabilir. Labioplasti ameliyatı bu görünümün düzeltilmesi için yapılır. Bu operasyon ile birlikte genital bölgenin toplu, uyumlu ve çekici bir görünüm kazanması sağlanır. Üstelik birey, labioplasti ameliyatı sayesinde bahsi geçen sarkık görünüme bağlı deneyimlediği problemlerden de kurtulabilir

  Labioplasti Kaç Yaşında Yapılır?

  Labioplasti için alt yaş sınırı 18’dir. Reşit olmayan bireylere, genital bölge dokularının sağlıklı ve ideal bir şekilde gelişim gösterebilmesi için bu tarz operasyonlar önerilmez. Reşit olan bireyler ise istedikleri yaşta labioplasti operasyonu yaptırabilirler. Bu operasyon için herhangi bir üst yaş sınırı bulunmamaktadır.

  Labioplasti Ağrılı Mı?

  Labioplastinin planlama aşamasında ameliyatı gerçekleştirecek olan doktor, anestezi uzmanı ile bir görüşme yapar. Bu görüşme sırasında bireyin genel sağlık durumu değerlendirilir ve ameliyatın detayları tartışılır. Daha sonra ise bireyin sağlık durumuna ve ameliyatın detaylarına en uygun anestezi türü seçilir. Anestezi uygulamasının detayları kararlaştırılır. Böylece hasta ameliyat sırasında ağrı ve rahatsızlık hissi duymaz, ameliyat; hasta için konforlu bir şekilde sonlanır.

  Labioplasti Kalıcı Mı?

  Labioplasti ameliyatı ile elde edilen sonuçlar kalıcıdır. Bu operasyon, ameliyatsız uygulamaların aksine cerrahi işlemler ve dikiş uygulamaları ile yapılır. Bu yüzden de elde edilen kazanımlar zaman içerisinde kaybedilmez. Bununla birlikte ameliyat sonrasındaki iyileşme sürecinin ve iyileşme süreci son bulduktan sonraki sürecin; ameliyatın kalıcılığı üzerinde önemli bir etkisi vardır. Bu yüzden de hastalara ameliyatın iyileşme süreci boyunca doktorun verdiği önerilere uymaları tavsiye edilir. Aynı şekilde iyileşme süreci tamamlandıktan sonra da genital bölgelerinin bakımına özen göstermelidirler.

  Labioplasti Ne Kadar Sürer?

  Labioplasti ameliyatı genellikle 30 ila 45 dakika kadar sürer. Ancak labioplasti ameliyatının tamamen kişiye özel olarak planlandığını unutmamak gerekir. Ameliyat sırasında yapılan işlemlerin kapsamı, operasyonun süresini büyük oranda etkiler. Bu yüzden operasyon bazı kişilerde daha hızlı tamamlanırken, bazı kişilerde bahsettiğimiz süreden bir miktar daha uzun sürebilir.

  Labioplasti Nasıl Yapılır?

  Labioplasti ameliyatı sırasında tercih edilen iki farklı anestezi türü vardır. Bunlardan ilki genel anestezi, diğeri ise lokal anestezidir. Anestezi işlemi tamamlanır tamamlanmaz ameliyat işlemlerine geçilir. Ameliyat sırasında iç dudaklardaki sarkmalar giderilir ve iç vajinal dudaklar küçültülür. Böylece birbirleriyle ve çevreleri ile uyumlu, toplu bir görünüm kazanırlar.

  Labioplasti Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Labioplasti ameliyatı olan bireyler genellikle aynı gün evlerine dönerler. Labioplasti sonrası ilk iki ila üç gün duş alınması önerilmez. Aynı şekilde ağır işler yapılmamalı, mümkünse yatarak dinlenilmelidir. Doktor tarafından verilen ilaçlar düzenli olarak kullanılmalıdır ve 3 hafta boyunca cinsel ilişkiye girilmemelidir.

  İstanbul Labioplasti Fiyatları 2024

  İstanbul labioplasti fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.


  Doktora Sorun!
  Call Now Button