Blog geri dön
Kızlık Zarı Kanı Nasıldır

Labioplasti Sonrası Süreçler Nasıldır?

Labioplasti yaptıran kadınlar genelde aynı gün evlerine dönerler. Bu süreçte bireyin karşılaşabileceği bazı komplikasyonlar vardır. Bu komplikasyonların önlenebilmesi için doktorun uyarıları dikkate alınmalı ve doktor kontrolleri aksatılmamalıdır.

Labioplasti Sonrası Ne Zaman Cinsel İlişki Kurulmalı?

Labioplasti sonrası ilk cinsel ilişki, operasyondan 3 ila 4 hafta sonra olmalıdır. Bununla birlikte iyileşme sürecinin ilk adımı tamamlandığında birey farklı cinsel aktivitelerde bulunabilir.

Labioplasti Sonrası Kanama Olur Mu?

Labioplasti sonrası kanama, labioplastinin komplikasyonlarından biridir. Ancak bu risk ameliyat sonrası alınan önlemler ile önlenebilir. Eğer birey ameliyat bölgesini yıpratacak, bu bölgenin zarar görmesine neden olabilecek aktivitelerden yeterli bir süre boyunca uzak kalırsa bölgede kanama meydana gelmez. Bu yüzden ameliyat sonrasında, süreçle alakalı sınırlamalara uymak çok önemlidir. Mesela bu süreçte ağırlık kaldırılmamalı, cinsel ilişkiye girilmemeli ve ağır işler yapılmamalıdır. Aynı şekilde bölgeye zarar verebilecek davranışlardan kaçınılmalıdır.

Labioplasti Sonrası Adet Düzensizliği Olur Mu?

Labioplasti sonrası adet düzensizliği meydana gelmesi beklenmez. Bununla birlikte operasyon süreci ile ilgili stresli olmak, operasyon sırasında kullanılan ilaçlar ve benzer etmenler adet kanamalarının bir miktar gecikmesine neden olabilir. Bu nadiren rastlanan bir durumdur, yine de böyle bir risk mevcuttur.

Labioplasti Sonrası Enfeksiyon Olur Mu?

Labioplasti sonrası enfeksiyon riski vardır. Bununla birlikte bu risk, tüm ameliyatlar sonrasında var olan bir risktir. Bu komplikasyonun önlenebilmesi için ameliyat öncesinde cerrah, ameliyathane ile alakalı önlemleri alır ve operasyonu steril koşullarda gerçekleştirir. Bununla birlikte operasyon sonrası süreçlerde de çeşitli etmenler sonucu enfeksiyon gelişebilir. Mesela doktorun reçete ettiği ilaçları düzenli kullanmayan, ameliyat bölgesinin bakımını aksatan ve iyileşme süreci ile ilgili sınırlamalara uymayan bireylerde enfeksiyon gelişebilir.

İstanbul Labioplasti Fiyatları 2023

İstanbul labioplasti fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Doktora Sorun!
Call Now Button