Blog geri dön
İlk Gece İlişkide Kanama

Vajina Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Vajina beyazlatma işlemi sırasında ilk olarak genital bölge özel bir solüsyonla temizlenir. Sonrasında bölgeye topikal anestezi kremi sürülür. Hazırlık işlemleri tamamlandıktan sonra da lazer cihazı ile bölgedeki cilt dokusuna lazer atışları yapılır. Bu lazer atışları bölgedeki melanin pigmentlerini parçalar ve bölgenin renk dengesinin yeniden kurulmasına yardımcı olurlar.

Vajina Beyazlatma Ne Kadar Sürer?

Vajina beyazlatma işlemi 20 dakikalık seanslarla yapılır. Bu seansların süresi, uygulamanın kapsamına göre değişiklik gösterebilir. Bazen uygulama 15 dakikada da tamamlanabilir. Doktorunuz süre hakkında uygulama öncesinde sizi bilgilendirecektir.

Vajina Beyazlatma Ağrılı Mı?

Vajina beyazlatma işlemi ağrısız bir şekilde yapılır. Çünkü işlem öncesinde genital bölgedeki hedef noktalara topikal anestezi kremi uygulanır. Bu da ağrı hissini engeller.

Vajina Beyazlatma Kaç Seans Yapılır?

Vajina beyazlatma uygulaması, eğer bölgedeki kararma şiddetli değilse genellikle 1 seansta tamamlanır. Ancak bazen hormonal değişimler ve benzeri etmenler bölgedeki renk değişiminin çok daha şiddetli olmasına neden olabilir. Bu durumda seans sayısının arttırılması gerekebilir. Aynı şekilde uygulama bölgesinin genişliği de uygulamanın seans sayısının artmasına neden olabilir. Bahsi geçen durumlar göz önünde bulundurulduğunda vajina beyazlatma işlemi genellikle 1 ila 3 seansta tamamlanmış olur.

Vajina Beyazlatmanın Yan Etkileri Var Mı?

Vajina beyazlatma uygulamasının ciddi yan etkileri yoktur. Ancak lazer uygulamasından sonra genital bölgenin ilgili kısımlarında hafif kızarıklıklar görülebilir. Bu kızarıklıklar genellikle birkaç gün içerisinde tamamen kaybolurlar. Bu süreçte hastalara solaryuma girmemeleri ve genital bölgelerini güneş ışınlarından korumaları tavsiye edilir. Aynı şekilde birkaç gün boyunca cinsel ilişkide bulunmaları da önerilmez. Aksi takdirde bölge dokuları tahriş olabilir. Doktorunuz uygulama sonrası süreçler hakkında gerekli bilgilendirmeyi yapacaktır.

İstanbul Vajina Beyazlatma Fiyatları 2023

İstanbul vajina beyazlatma fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Doktora Sorun!
Call Now Button