Blog geri dön
Vajina Daraltma Ameliyatı Nasıl Yapılır

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Kızlık zarı dikimi sırasında mikrocerrahi veya flep tekniği gibi cerrahi teknikler kullanılabilir. Operasyon sırasında ilk olarak anestezi işlemi tamamlanır ve bölgenin temizliği gerçekleştirilir. Daha sonra ise bahsi geçen yöntemlerden biri kullanılarak kızlık zarı kalıcı olarak onarılır. Böylece bir sonraki cinsel ilişkide yeniden yırtılabilir ve kanayabilir bir yapı kazanmış olur.

Kızlık Zarı Dikimi Ne Kadar Sürer?

Kızlık zarı dikimi genellikle 15 ila 30 dakika kadar sürer. Ancak bu operasyon sırasında kullanılan cerrahi teknik, operasyonun süresinde değişimlere neden olabilir. Doktorunuz operasyon öncesinde size ve taleplerinize uygun bir planlama yapacaktır. Sonrasında ise bu planı sizinle paylaşırken kızlık zarı dikiminin tahmini süresi hakkında da sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

Kızlık Zarı Dikimi Ağrılı Mı?

Kızlık zarı dikimi öncesinde bireyin genital bölgesine lokal anestezi işlemi yapılır. Bu sayede hasta ameliyat sırasında ağrı hissetmez. Hatta bazı bireylere, operasyon sırasında uyumaları için sedasyon işlemi de yapılabilmektedir. Bu genellikle hastanın tercihine bırakılmaktadır. Genel olarak kızlık zarı dikimi sırasında ağrı ve rahatsızlık hissi duyulmaz, yapılan işlemler hissedilemez.

Kızlık Zarı Dikimi Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Kızlık zarı dikimi yaptıran bireyler, anestezinin etkisi geçene kadar klinikte dinlenirler. Daha sonra ise evlerine dönebilirler. Evlerine döndüklerinde birkaç gün boyunda dinlenmeleri tavsiye edilir. Kızlık zarı dikimi sonrası genital bölgenin temizliğine özen gösterilmelidir. Aksi takdirde bölgede enfeksiyon gelişebilir. Aynı şekilde ameliyat bölgesi iyileşmeden cinsel ilişkiye girilmemelidir, bu durumda dikişler tam olarak iyileşmediği için ameliyattan istenilen sonuçlar alınamayabilir. Kızlık zarı dikimi sonrasında belli aralıklarla kontrol muayenesi gerçekleştirilmesi gerekebilir.

İstanbul Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları 2023

İstanbul kızlık zarı dikimi fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Doktora Sorun!
Call Now Button