Blog geri dön
İç Dudak Sarkması Ameliyatı Antalya

Genital Estetik Hakkında Merak Edilenler

Genital estetik ameliyatları, tüm plastik cerrahi uygulamaları arasında kadınlar tarafından en çok tercih edilen operasyonlardır. Yazımızın devamında genital estetik ile alakalı merak edilen sorulara yanıt vereceğiz.

Genital Estetik Ameliyatları Nelerdir?

Genital estetik ameliyatları, genital bölgenin estetik ve işlevsel olarak iyileştirilmesi için yapılan operasyonlardır. Bu operasyonlar arasında labioplasti, vajinoplasti, perine estetiği, monsplasti ve klitoris estetiği yer alır. 

Ameliyatsız Genital Estetik Nedir?

Ameliyatsız genital estetik, özel lazer ve dolgu uygulamaları ile yapılan ancak cerrahi işlem içermeyen uygulamalardır. Bu uygulamaların iyileşme süreci oldukça kısadır. Bu yüzden de yoğun bir yaşamı olan bireyler tarafından sıklıkla tercih edilirler.

Genital Estetik Sonrası Cinsel İlişki Ne Zaman Olmalı?

Genital estetik uygulamaları ve genital estetik operasyonları sonrası cinsel ilişkiler bir süre kısıtlanmalıdır. Mesela labioplasti ve vajinoplasti sonrası genelde 3 ila 4 hafta kadar cinsel ilişkiye girilmemesi tavsiye edilir. Ameliyatsız genital estetik uygulamaları sonrasında ise genellikle 3 ila 4 günlük bir sınırlandırma yeterlidir. 

Genital Estetik Sonrası Doğum Yapılabilir Mi?

Genital estetik sonrası gebe kalınabilir ve doğum yapılabilir. Bireyin doğurganlığı bu operasyonlardan olumsuz etkilenmez. Bununla birlikte gebelik ve doğum sürecinde, genital estetik ile elde edilen bazı kazanımlar kaybedilebilir. Mesela vajinoplasti gibi bir operasyondan sonra normal doğum yapılırsa vajinal dokular yeniden bir miktar genişleyebilir.

Genital Estetik Sonrası Denize Girilir Mi?

Genital estetik sonrası bir süre denize girilmesi önerilmez. Ameliyat sonrasında bölgedeki ilgili dokular iyileşme sürecindedir. Denize girildiğinde deniz suyu içerisinde yer alan yabancı maddeler bölgenin tahriş olmasına neden olabilir. Hatta istenmeyen enfeksiyonlar da meydana gelebilir. Bu yüzden en az bir ay kadar denize girilmesi tavsiye edilmez.

İstanbul Genital Estetik Fiyatları 2023

İstanbul genital estetik fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

Bu gönderiyi paylaş

Blog geri dön
Doktora Sorun!
Call Now Button